Aktualizacja

13/10/2016

Szanowni Państwo,

po dłuższej przerwie ponownie witamy na stronie internetowej Katedry Fortepianu UMFC, gdzie pojawiać się będą aktualne informacje, dotyczące ważnych wydarzeń z życia Katedry – m.in. zaproszenia na koncerty, kursy i sesje naukowe. Nie zabraknie również doniesień na temat sukcesów konkursowych naszych Studentów. 
 
Pragniemy poinformować o zmianie na stanowisku Kierownika Katedry Fortepianu. Od bieżącego roku akademickiego funkcję tę pełnić będzie prof. Jerzy Sterczyński. Serdecznie gratulujemy! Podziękowania za pracę i oddanie sprawom Katedry składamy wieloletniej Kierownik, prof. Alicji Palecie-Bugaj.
[MQ]
 
Szanowni Państwo,
 
Katedra Fortepianu zaprasza na sesję naukową Geniusz Mozartaktóra odbędzie się 14 października 2016 r., godz. 10:00, w Sali im. H. Melcera na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W dniu 15 października 2016 r. organizatorzy przewidują lekcje otwarte (Mater class), które poprowadzą prof. Barbara Szczepańska z R. Schumann Hochschule, Düsseldorf oraz prof. Hubert Rutkowski z Hochschule für Musik und Theater, Hamburg. Wstęp wolny – zapraszamy.
 
W poniedziałek 17 października o godz.19 odbędzie się pierwszy w tym sezonie koncert, w całości poświęcony muzyce Fryderyka Chopina – „Pięć spojrzeń na Chopina”. Jego wykonawcami będą studenci z klas fortepianu profesorów Katedry. 
 
Zapraszamy nie tylko na sesje i koncerty. Zapraszamy do współpracy. Słowa te kierujemy w szczególności do pedagogów szkół muzycznych wszystkich stopni i ich uczniów. Wszyscy pracujemy na miarę swoich sił starając się przekazać młodemu pokoleniu pianistów to, co mamy najlepszego – naszą wiedzę, umiejętności. Tak Państwo jak i my. Działamy jednak niejako osobno, obok siebie, nie razem. Niech tych kilka słów będzie znakiem naszej otwartości i chęci integracji środowiska, które ma jeden cel – wychowanie młodych, pełnych pasji muzyków. 
 
Z poważaniem,
 
Kierownik Katedry Fortepianu
prof. dr hab. Jerzy Sterczyński

ostatnia modyfikacja: 13/10/2016